افتادگی شکم

افتادگی شکم و بد فرمی آن یکی از دلایل اصلی مراجعه به پزشکان است در ادامه به روش های درمانی که می تواند به شما در داشتن اندام و شکمی متناسب کمک کند می پرداز

کسانی که برای کاهش وزنشان از رژیم غذایی استفاده می کنند معمولا دو سوم وزن کم شده از ناحیه شکم می باشد.

بطور مثال اگر فردی در طول رژیم لاغری 25 کیلوگرم وزن کم کند وزن کاسته شده از شکم او حدود پانزده کیلوگرم است. وزن شکم یک خانم باردار پس از زایمان ۱۰ کیلوگرم کاهش مى یابد، در نتیجه دیواره ی شکم کاملاً به هم ریخته و پر از چین و چروک می‌شود. پس می شود مشکل و شکل شکم خانمی را که ۲۰ کیلوگرم از آن کم شده تصور کرد

ما راه کارهای طبیعی زیر را برای داشتن شکمی صاف و جلوگیری از افتادگی شکم توصیه می کنیم:

  • از شروع تا پایان رژیم غذایی، «هر روز سه بار در حالت ایستادن یا راه رفتن یا هنگام کارهای معمولی شکم خود را کاملاً داخل بکشید و آن را به مدت هفت دقیقه به همان حالت نگه دارید».
  • این کار را هر روز سه بار تکرار کنید زیرا به این ترتیب شما دو ماهیچه ی موجود در دیواره ی شکم را تقویت نموده، مانع چروک آن شده‌اید.
  • خانم‌ها می توانند این کار را هنگام آشپزى، ظرف شستن، اتو زدن و… انجام دهند
  • آقایان هنگام پیاده روی یا انجام کارهای دیگر.
  • بستن شکم با گِن یا وسایل دیگر و انجام نرمش فوق در حال درازکش بى نتیجه است.

ناگفته نماند که زنان با سن بالای ۴۰ سال و اضافه وزن بیش از ۲۰ کیلوگرم با سابقه چندین بارداری نباید توقع معجزه داشته باشند، زیرا دیواره شکم این افراد تغییرات برگشت ناپذیری یافته که امکان ندارد کاملاً صاف و بدون چروک شود.

ناگفته نماند که دیوار شکم خانم‌ها دو نوع است:

یک نوع پر از فیبروبلا است که کولاژن می‌سازد ودیوار شکم را کششی می‌کند . در نتیجه دیوار شکم حالت لاسیکی وکششی پیدا می‌کند . خانمهای از این تیپ حتی بعد از چهار زایمان ، دیوار شکم صاف و اتو زده دارد . این تیپ حتی اگر ۳۰ کیلوگرم وزن کم کنند مطمئنا مشکلی نخواهند داشت .

برخلاف نوع دیگر از خانم‌ها که دیوار شکمشان فیبروبلاست کمی‌دارد و ساخت کلاژن در آنان بسیار ضعیف است بطوری که تنها یک شکم زایمان کافی است چروکهای فوق العاده شدیدی ایجاد کند.
این تفاوتها خلقتی است . وامیدوارم که خانم‌هایی که از این تیپ هستند واضافه وزن خیلی بالای دارند از ما توقع معجزه نداشته باشند، و بفکر عمل برداشتن پوست‌های اضافه بعد از کاهش وزن باشند

عمل لیپوماتیک روشی مؤثر و بدون خطر برای کسانی که به دنبال تناسب اندام هستند و از افشتادگی شکم نازاضی هستند . عمل لیپوماتیک بدون بیهوشی و با کمترین عوارض انجام می‎شود.

عمل لیپوماتیک  یکی از بی‌خطرترین و مؤثرترین روش‌های درمان چاقی است که با از بین بردن سلولیت و تجمع چربی‌های اضافه صورت می‎گیرد. عمل لیپوماتیک توسط دستگاهی که توسط سازمان غذا و دارو مورد تأیید قرار گرفته است، به شکل مؤثری حجم وسیعی از چربی‌های اضافه را از بدن خارج می‎کند.

چند روش آسان برای داشتن یک شکم صاف و جلوگیری از افتادگی شکم:

با این نرمش‌‌ها به آسانی می‌توانید صاحب یک شکم صاف، سفت و متناسب شوید. شما می‌‌توانید تعدادی از این‌ها را به برنامه روزانه‌تان تبدیل کنید.

صندلی‌تان را با یک توپ فیتنس عوض کنید:

شاید کمی‌احمقانه به نظر بیاید ولی نشستن روی توپ فیتنس به جای صندلی موقع تماشای تلویزیون باعث می‌شود شما شکمتان را سفت نگه دارید. برای حفظ تعادل و ثابت ماندن روی توپ باید از عضلات شکم استفاده کنید.

درازنشست:

حتماً قبلاً هم درباره درازنشست زیاد شنیده‌اید. این نرمش برای ازبین بردن شلی شکم موثر است. شاید بلافاصله تغییرات را نبینید، هربار حداقل ۱۰ الی ۲۰ درازنشست بزنید. بهتر است همیشه دست‌هایتان را کنار گوش‌ها نگه دارید و زیر سرتان نگذارید تا به گردن و پشت فشار زیادی وارد نشود.

social position