لیپوساکشن چیست

در ابتدا باید بدانیم که لیپوساکشن چیست و برای چه افرادی مناسب می باشد .

همانطور که از معنای لغوی کلمه پیداست ( جذب به وسیله مکش ) در این جراحی چربی های زیر پوست به وسیله کانولا (کانولا میلهٔ کوچک حاوی سوراخ‌های فراوان است که از طریق برش‌های کوچک ۵ تا ۶ میلی‌متری وارد فضای زیر پوست می‌شوند )

همراه با حرکت چرخشی ، قادر به جذب و تخلیه کردن چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن ( شکم ‚ پهلو ‚ ران ‚ باسن ‚ غبغب و … ) جذب وبه پمپ تخلیه وارد می شوند

در این روش، رگ‌های خونی و عصب‌رسانی به پوست محل عمل، حفظ می‌شود . با کاهش حجم چربی، پوست روئی به مرور زمان به عظلات نزدیکتر می شود، مانع از افتادگی و در نهایت منجر به اصلاح کانتوروکم شدن سایز بدن می‌شود .

انتخاب صحیح بیمار یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده در کیفیت لیپوساکشن است .

اولین قدم مشاوره و بررسی پزشکی و فیزیکی بیمار است و وجود هر نوع بیماری جسمی ‚ روحی ‚ اعتیاد به سیگار و مواد مخدر و مصرف داروها باید به طور کامل به پزشک اطلاع داده شود .

شما ممکن است ایده های ذهنی خاصی در مورد ظاهر خود پس از انجام لیپوساکشن داشته باشید و این تنها پزشک شماست که با توجه به وضعیت جسمی ‚ فیزیکی و شرایط پوست شما می تواند اظهار نظر کند پس از عمل چه وضعیت ظاهری خواهید داشت .

بهترین افرادی که مناسب لیپوساکشن هستند کسانی اند که دارای سلامتی جسمی فیزیکی ‚ تعادل روانی بدون هر گونه بیماری خصوصا بیماری های مزمن بیماری های قلبی ‚ دیابت ‚ مشکلات گردش خون می باشند و همچنین دارای اضافه وزنی متوسط و الاستیسیتی پوستی خوب باشند .

بیمارها براساس وزن و قد به چهار گروه تقسیم می‌شوند که شامل :

  • وزن طبیعی
  • وزن زیاد
  • چاق
  • خیلی چاق

که افراد مناسب این روش جراحی از دو گروه (1و2 ) می باشند.

social position