جراحی زیبایی صورت

به عمل جراحی زیبایی صورت برای پرتز چانه مینو پلاستی گفته می شود.یک مینوپلاستی شامل قرار دادن یک پروتز سخت در سطح چانه می شود تا تغییر شکل خواسته شده انجام شود و نیمرخ بیمار را اصلاح کند. پرتز چانه با استفاده از ایمپلنت های جراحی می تواند ساختار زیرین چهره را تغییر دهد،  و ویژگی های صورت را تعادل ببخشد,و باعث افزایش  برآمدگی و  ریزنمایی خط صورت می شود .این عمل اغلب، اما نه همیشه  در زمان رینوپلاستی برای کمک به تعادل اندازه صورت پروتز در فک پایینی انجام می شود .در IML، مسیر اندوبوكال، راه دسترسی مطلوب برای وارد كردن ایمپلنت است. یک برش در لثه  پایین در مقابل خط کاشت دندان  ایجاد می شود  باندهای حاصل فشاری برای حدود 48 ساعت مورد نیاز است.یکی از بهترین روش برای پرتر چانه برای اصلاح نیمرخ صورت استفاده از ایمپلنت می باشد.

جراحی زیبایی صورتجراحی زیبایی صورت

از آنجایی که پرکننده های صورت دائمی موجود مانند Aquamid و Bioalcamid وارد بازار شده اند، روش معمول (بر اساس کاشتن پروتزهای سفت و سخت در گونه ها و ناحیه چانه) توسط پروتزهای دائمی تزریقی که باعث جلوگیری از ترومای جراحی وسبب یک اصلاح واقعی  ساختاری صورت، با رضایت بیمار و  صلاح دید جراح انجام می شود.

جراحی زیبایی صورت

پرتز چانه هنوز هم محبوب است، زیرا این عمل نسبتا آسان برای بیمار است در حالی که تغییرات قابل توجهی در شکل دهی صورت ایجاد می کند. این نوع جراحی معمولا توسط یک جراح دهان و فک و صورت، متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک انجام می شود.

خطرات احتمالی و عوارض جانبی

عوارض معمولی نسبتا جزئی است و شامل تورم، هماتوم (خون سازی)، ضعف یا بیحسی لب پایین است که معمولا طول می کشد. دیگر موارد خطرناک  شامل عفونت، تغییرات استخوانی و جابجایی ایمپلنت است. یک جراح با تجربه می تواند به کاهش خطرات ناشی از عوارض کمک کند.جویدن باید  در فاصله کمی بعد از این عمل انجام شود .به  بیماران خوردن مواد غذایی نرم و نوشیدنی برای یک مدت بعد از عمل توصیه می شود.

جراحی زیبایی صورت

انواع ایمپلنت ها

 سیلیکون – چینی سیلیکون ایمپلنت یکی از رایج ترین ایمپلنت ها برای تقویت چانه می باشد. آنها نرم، صاف، انعطاف پذیر هستند و در اشکال و اندازه های مختلف  وجود دارند. آنها به بافت های اطراف (بافت) متصل نیستند، بنابراین  پکیج باید دقیقا ساخته شود.
پلی اتیلن – ایمپلنت های چینی پلی اتیلن، نام تجاری Medpor، سخت،  پر منفذ، کمی انعطاف پذیر و در اشکال و اندازه های مختلف  وجود دارند.با استفاده از این ایمپلنت بافت های اطراف می توانید در منافذ مواد رشد میکنید.این باعث می شود ایمپلنت های چانه پلی اتیلن را در جای خود قرار دهد و برای جلوگیری از عفونت خون فراهم می کند.همچنین  این ایمپلنت ها بسیار مشکل تر حذف می شود.
Polytetrafluoroethylene – Polytetrafluoroethylene، نام تجاری Gore-Tex، در جراحی پلاستیک استفاده می شود و سایر عملیات ها با نام اختصاری نام شیمیایی آن، ePTFE (پلی تترافروفورو اتیلن) یا Gore S.A.M. شناخته می شود.
از آنجا که ePTFE انعطاف پذیر و نرم اما بسیار قوی است، آن را در طول عملیات در ورق های بریده شده و بلوک های حک شده قرار داده شده و به استخوان توسط پیچ تیتانیوم متصل می شود.اما از آنجا که ماده  پر منفذ است، نیرویی که واقعا ایمپلنت را در جای خود نگه می دارد، بافت نرم و استخوان است که از طریق منفذ آن داخل ایمپلنت رشد می کند.
 مواد مصنوعی بالا در پزشکی استفاده می شود، زیرا آنها سازگار با محیط زیست هستند و در  عوارض کمی برای بدن انسان ایجاد می کنند.  آنها فراوان یافت می شوند، FDA  می تواند  “خارج از قفسه” نیز  استفاده شود، بدون آنکه به بدن فرد گیرنده  آسیب وارد کنند.