کاشت

کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی از چه زمانی وارد زندگی بشر شد

در تحقیقاتی که انجام شده قرن نوزدهم کاشت مو وارد زندگی انسان ها شد.انسان تلاش مرد برای اولین بار کاشت مو طبیعی را  با استفاده از بافت های مو دار شروع کرد.گام بعدی  را در این زمینه ژاپنی ها برداشتند.

گرافت های مو وارد این جراحی شد این گرافت ها برای نواحی  مثل ابرو و مژه که آسیب دیده بود استفاده شد.به خاطر جنگ جهانی اول دستاوردهایی که در این زمان آورده شد قابل انتقال نبود اما بعد از جنگ جهانی دوم  و در دهه پنجاه میلادی جهان غرب  کار در این زمینه را  شروع کرد.

یکی از پیشگامان این عرضه یکی از متخصصین پوست در آمریکا  به نام نرمن انریش  بود که شروع به استفاده از گیفت های آزاد برای درمان الگوهای طاسی مردانه نمود.تا قبل از شروع کار انریش این تصور وجود داشت که مو از قسمتی که برداشتی شده در محل جدبد زیاد رشد نخواهد کرد اما با آزمایشات دکتر انریش خلاف این ادعا ثابت شد.

همزمان و بعد از دکتر انریش افراد زیادی آمدند و این علم  را گسترش دادند حالا کاشت مو طبیعی با سه روش fut,fit و ترکیبی انجام می شود.

کاشت مو طبيعي و پيوند موبعد از کاشت مو طبیعی حتما این مراقبت ها را باید انجام بدهید

1-عمل کاشت مو عمل سنگینی نیست و شما فردای بعد از عمل می توانید به کارهای خود برسید اما بهتر است ۳ تا ۵ روز  استراحت کنید.

2-در روز عمل حتما با خود یک همرا داشته باشد .شاید بگویید این عمل سرپایی می باشد و بی هوشی صورت نمیگیرد اما داشتن همراه برای اطمینان بیشترتوصیه میشود.

3-برای گرفتن نتیجه واقعی صبور باشید و دو سه روز بعد این کار قضاوت عجولانه نکنید .

4-اگر بعد از کاشت مو احساس ریزش شدید کردید حتما پز شک خود را در جریان قرار دهید.

5-در هنگام خواب حتما حواستان باشد که مو های کاشته شده نباید بر روی بالشت قرار بگیرند.

6-بهتر است در روزهای اول کاشت استحمامی انجام نشود بیشترین ریش  زمانی رخ می دهد که تماس و لمسی غیر معمولی انجام شود.

7-سعی کنید بعد از عمل کاشت مو طبیعی ک از کلاه استفاده نکنیدچون استفاده از کلاه روند درمان  و بهبود را کندتر می کند.

8-تا آنجا که می توانید سعی کند در معرض نور خورشید قرار نگیریدچون به گرافت ها آسیب می رساند .

9- تا می توانید سعی کنید که سر شما تعریق نکند چون یکی از علت های عفونت تعریق می باشد.

10- بعد از اجازه پزشک برای استحمام  با آب برای اینکه از تعریق و عفونت جلوگیری کنید موهای خود را با آب ولرم و صابون بشویید.

11-مهترین نکته صبور باشید.

کاشت مو طبيعياز دست دادن مو در بیش از 60٪ مردان و در حدود 10٪ از زنان رخ می دهد. اگر چه کمبود موی سر پوست به طور بالقوه خطر ابتلا به آسیب های فعال و سرطان پوست را افزایش می دهد، طاسی مردانه و زنانه شرایطی است که با استثناهایی معین، درمان می شود.

Balding یک نگرانی عمده برای بسیاری است و جراحی برای درمان ریزش مو (یعنی پیوند مو) شایع ترین روش جراحی زیبایی در مردان است. با این حال، بازار برای پیوند مو ناشی از محصولاتی است که درمان ریزش مو بدون عمل جراحی است.

این محصولات که شامل شامپو، لوازم آرایشی برای مراقبت از مو، ماساژورهای پوست سر، شانه های لیزری و بسیاری دیگر هستند، هیچ اثری اثبات شده ای ندارند، به جز اینکه توانایی موقت افزایش حجم مو موجود را داشته باشند، و در نتیجه ظاهر چگال تر از قبل نشان دهند.

علاقه به پیوند مو احتمالا افزایش خواهد یافت. تا کنون، پیوند مو هنوز برای بسیاری از بیماران مبتلا به ریزش مو انتخاب می شود.

یکی از سریع ترین بخش های پیوند مو، پیوند مو در زنان است. ترمیم مو جراحی برای مردان به طور سنتی مورد استفاده قرار گرفته است. تکنیک های جدیدتر برای زنان سازگاری بیشتری دارند.

کاشت مو بانوانپیوند مو برای درمان انواع مختلفی از بیماریها و میزان آلودگی دائمی در مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. فولیکول های مو نامرتبط ممکن است از داخل منطقه کمک دهنده ایمن (SDA) پوست سر بیمار توسط هر یک از جراحی های نوار فولیکولی (FUSS) یا استخراج فولیکولر (FUE) برداشت شوند؛ هر روش برداشت دارای مزایا و معایب منحصر به فرد است. پالایش واحد تراکم فولیکولار طی دهه گذشته منجر به بهبود بقای موی و نتایج طبیعی ظاهر شده شده است.

 برای میلیون ها نفر، ریزش مو یک مشکل عمده در ارتباط با از دست دادن اعتماد به نفس، ناامیدی و حتی افسردگی است. ریزش مو می تواند از ریزش اولیه یا ریزش مو در طرف بالا و بالای سر باشد.

سر کامل مو شامل حدود 100000 مو است. (افرادی که دارای موهای قرمز یا بلوند هستند تا حدودی بیشتر از این است.) از دست دادن تا 30٪ از تعداد موجود در اوج نوجوانی اتفاق می افتد، بخشی از روند پیری طبیعی است. برای نازک شدن به منظور زیبایی پوست، حداقل 50٪ مو در یک منطقه خاص باید از بین رفته باشد.

از دست دادن یک درصد کوچکتر از این به طور کلی منجر به ظاهر زیبایی از ریزش مو نمی شود. علاوه بر از دست دادن تعداد مو، روند ریزش مو باعث می شود که موهای فردی نازک شود، که بیشتر به ظاهر ریزش مو کمک می کند.

کاشت مو طبيعي و پيوند موسیستم طبقه بندی Norwood دسته بندی و توالی روند ریزش مو در مردان را تشخیص می دهد و دسته بندی می کند. در اوایل فرآیند ، ریزش مو، به طور معمول توسط رکود پیشروی موقت منجر می شود. در مراحل بعدی، پیشرفت ریزش مو در رأس (تاج) به تدریج با رکود مواج پیشرفت مواجه می شود و به اندازه های مختلف (در ابعاد کرونال و ساجیتال) رشته ی مخلوط با مناطق پیشانی تامپورال طاسی

کاشت مووبرای زنان، ایجاد آلوپسی آندروژنی به سه مرحله تقسیم می شود. الگوی معمول ریزش مو در زنان، نازک شدن ناگهانی پیشرونده در ناحیه بیضوی در بالای سر پوست است. ریزش مو در طول موی صورت معمولا از بین می رود.

تقریبا تمام متخصصان پیوند مو در مورد برتری میکرو گرافیت فولیکولار بر میکروارگرافی و مینیگرافیک سنتی موافق هستند. اگرچه میکررافتی فولیکولار از لحاظ فنی بسیار دشوارتر و زمانبرتر از سایر روشها است، اما نتایج ظاهری بالایی در ایجاد ظاهر طبیعی ایجاد می شود زیرا موها به صورت طبیعی در پوست سر می نشیند.

علت ريزش مو این روش همچنین می تواند زمان لازم برای قرار دادن پیوند مفصلی را به وجود بیاورد چرا که گره های فردی کوچک هستند و به این ترتیب سایت های گیرنده کوچک و فاصله نزدیک تر را اجازه می دهند. علاوه بر این، پیوند تک قطبی فولیکول باعث کاهش غلظت اتساع فولیکول های مو در طول پروسه پراکسی می شود، زیرا تشخیص بر اساس تجسم میکروسکوپ انجام می شود؛ بنابراین، از دست دادن موهای دونر ارزشمند می تواند کاهش یابد.

ريزش و کاشت موآینده ریزش مو بسیار هیجان انگیز است، در درجه اول به دلیل پیشرفت های پزشکی. اثربخشی بهبود یافته در کنترل ریزش مو همراه با به حداقل رساندن عوارض جانبی ناشی از استفاده از مهارکننده های  آلفا ردوکتاز است که مخصوص فولیکول مو یا استفاده از داروهایی هستند که با مسیرهای متناوب کار می کنند. علاوه بر این، ژن درمان ممکن است در درمان موهای زائد در آینده استفاده شود. ژن هایی که باعث ایجاد آلوپسی می شوند می توانند در معرض قرار گیرند و به طور بالقوه جایگزین توالی های ژنتیکی با ریزش مو نیستند.

loss hairکلونینگ مو (به علت ضرب سلول های فنی) ممکن است جراح را به طور فزاینده عرضه موهای اهدا کننده ارائه دهد. با کلونینگ چندین نسخه از فقط چند موش دونر، بیماران با ریزش مو حتی می توانند انتظار داشته باشند که پوست سر کامل داشته باشند، و همه با کمترین عوارض ناشی از حاملگی مواجه هستند. به احتمال زیاد، سلول های بنیادی فولیکول ضرب خواهد شد و سپس تزریق به مناطق نازک شدن برای شروع رشد رشد مو. کاندیداهای کلونینگ مو شامل افرادی با ریزش موی پیشرفته و افرادی هستند که با زخم و یا ضعیف منابع موثر بالقوه کمک کننده به علت آسیب سوختگی و یا ضایعات قبلی انجام می شود.

kasht va rizeshe mooمکانیسم فرایند پیوند مو شاید تنها راه بهبود روند تکثیر فولیکولار است. ابزارهایی که بتوانند پیوندی را سریع و دقیق تشریح کنند و پیوند را به صورت آرام انجام دهند، فرآیند را افزایش خواهند داد و وابستگی به دستیاران کاهش می یابد. با این حال، پیوند مو یک روش زیبایی شناختی است که نیاز به یک جراح ماهر دارد تا نتایج طبیعی ظاهر شود.

کاشت و ریزش مو در زنان و مردان

 

به گفته انجمن بین المللی جراحی ترمیمی مو، ریزش مو در 21 میلیون زن در ایالات متحده تاثیر می گذارد و تاثیرات متفاوتی بر سلامت روانی، اجتماعی و عاطفی آنها دارد. ریزش مو در مردان می تواند به لحاظ اجتماعی قابل قبول باشد و در واقع جذاب و جذاب باشد. برعکس، جامعه به طور کلی پذیرش کمتر ریزش مو یا طاسی در زنان را دارد. زنان با ریزش مو اغلب دشوار است که احساسات خود را در مورد ریزش مو با دوستان و یا دوستان و حتی پزشکانشان به اشتراک بگذارند.