کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی از چه زمانی وارد زندگی بشر شد

در تحقیقاتی که انجام شده قرن نوزدهم کاشت مو وارد زندگی انسان ها شد.انسان تلاش مرد برای اولین بار کاشت مو طبیعی را  با استفاده از بافت های مو دار شروع کرد.گام بعدی  را در این زمینه ژاپنی ها برداشتند.

گرافت های مو وارد این جراحی شد این گرافت ها برای نواحی  مثل ابرو و مژه که آسیب دیده بود استفاده شد.به خاطر جنگ جهانی اول دستاوردهایی که در این زمان آورده شد قابل انتقال نبود اما بعد از جنگ جهانی دوم  و در دهه پنجاه میلادی جهان غرب  کار در این زمینه را  شروع کرد.یکی از پیشگامان این عرضه یکی از متخصصین پوست در آمریکا  به نام نرمن انریش  بود که شروع به استفاده از گیفت های آزاد برای درمان الگوهای طاسی مردانه نمود.تا قبل از شروع کار انریش این تصور وجود داشت که مو از قسمتی که برداشتی شده در محل جدبد زیاد رشد نخواهد کرد اما با آزمایشات دکتر انریش خلاف این ادعا ثابت شد.

همزمان و بعد از دکتر انریش افراد زیادی آمدند و این علم  را گسترش دادند حالا کاشت مو طبیعی با سه روش fut,fit و ترکیبی انجام می شود.

بعد از کاشت مو حتما این مراقبت ها را باید انجام بدهید

1-عمل کاشت مو عمل سنگینی نیست و شما فردای بعد از عمل می توانید به کارهای خود برسید اما بهتر است ۳ تا ۵ روز  استراحت کنید.

2-در دروز عمل حتما با خود یک همرا داشته باشد .شاید بگویید این عمل سرپایی می باشد و بی هوشی صورت نمیگیرد اما داشتن همراه برای اطمینان بیشترتوصیه میشود.

3-برای گرفتن نتیجه واقعی صبور باشید و دو سه روز بعد این کار قضاوت عجولانه نکنید .

4-اگر بعد از کاشت مو احساس ریزش شدید کردید حتما پز شک خود را در جریان قرار دهید.

5-در هنگام خواب حتما حواستان باشد که مو های کاشته شده نباید بر روی بالشت قرار بگیرند.

کاشت مو طبیعی

6-بهتر است در روزهای اول کاشت استحامی انجام نشود بیشترین ریش  زمانی رخ می دهد که تماس و لمسی غیر معمولی انجام شود.

7-سعی کنید بعد از عمل کاشت موی طبیعی ک از کلاه استفاده نکنیدچون استفاده از کلاه روند درمان  و بهبود را کندتر می کند.

8-تا آنجا که می توانید سعی کند در معرض نور خورشید قرار نگیریدچون به گرافت ها آسیب می رساند .

9- تا می توانید سعی کنید که سر شما تعریق نکند چون یکی از علت های عفونت تعریق می باشد.

10- بعد از اجازه پزشک برای استحمام  با آب برای اینکه از تعریق و عفونت جلوگیری کنید موهای خود را با آب ولرم و صابون بشویید.

11-مهترین نکته صبور باشید.