جراحی زیبایی صورت

چرا تزریق بوتاکس را انجام میدهیم؟

تزریق بوتاکس بهترین  و شناخته شده ترین دارو از گروهی از داروهایی است که از انواع مختلف سم بوتولینوم(برای فلج موقت عضلات تزریق می‌شود) استفاده می کنند تا موقتا فعالیت ماهیچه را فلج کنند.

تزریق بوتاکس در درجه اول برای کاهش برخی چین و چروک چهره صورت می گیرد. همچنین آنها برای درمان مشکلاتی مانند اسپاسم مکرر گردن (حالت تنش عضلانی غیر طبیعی که منجر به اسپاسم عضلانی و وضعیت غیرطبیعی می شود، معمولا به علت بیماری عصبی یا عوارض جانبی دارو است.)، عرق بیش از حد (پرکاری هورمونی)، مثانه بیش از حد فعال و تنبلی چشم مورد استفاده قرار می گیرند. تزریق بوتاکس ممکن است به پیشگیری از میگرن مزمن در برخی از افراد کمک کند. بوتاکس اولین دارو برای استفاده از سم بوتولینوم بود.

جراحس زیبایی صورت

خطرات استفاده از بوتاکس

تزریق بوتاکس در صورت انجام یک دکتر با تجربه نسبتا ایمن است. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

  • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
  • سردرد یا علائم آنفولانزا
  • پلک افتاده چشم
  • لبخند کج و یا سرازیر شدن آب دهان
  • خشکی چشم

اگرچه بسیار بعید است، ممکن است اثر سم بوتولینوم در سایر نقاط بدن گسترش یابد و علائم و نشانه هایی مانند بوتولیسم را به وجود آورد.این علائم مانند ضعف شدید در دست و پا ,داشتن ضعف و خستگی شدید می باشد….

جراحی زیبایی صورت

اگر هر یک از این اثرات را ساعتها چند هفته پس از دریافت بوتاکس(جراحی زیبایی صورت) مشاهده کنید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ضعف عضلانی در سراسر بدن
  • مشکلات دید
  • مشکل صحبت کردن یا بلع
  • مشکل تنفس
  • از دست دادن کنترل مثانه

پزشکان معمولا در مورد استفاده از بوتاکس هنگام بارداری یا شیردهی توصیه می کنند.

دکتر خود را با دقت انتخاب کنید

بوتاکس باید تنها  توسط یک پزشک انجام شود. مهم است که تزریقات دقیقا به منظور جلوگیری از عوارض جانبی  انجام شود. درمان با بوتاکس می تواند خطرناک باشد اگر به درستی انجام نشود.

چگونه برای بوتاکس آماده شویم

اگر هر نوع تزریق بوتولینیوم سم را طی چهار ماه گذشته دریافت کرده اید، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر بخواهید آرامبخش، داروی خواب آور یا داروهای آلرژی مصرف کنید، به او بگویید.

اگر  از داروهای رقیق کننده خون مصرف کنید، ممکن است لازم باشد چند روز قبل از تزریق آن را رها کنید تا خطر خونریزی یا کبود شدن را کاهش دهد.

جراحی زیبایی صورت

چه انتظاری از انجام این عمل( جراحی زیبایی صورت) دارید؟

قبل از عمل

اکثر مردم از این  تزریق  لذت نمی برند و به نظرشان ناراحت کننده است. اما ممکن است بخواهید پوست خود را از قبل بشوئید این کار را حتما انجام دهید.،پزشک شما ممکن است از یک یا چند روش مختلف برای بی حس کردن  ناحیه مورد نظر استفاده کند، از جمله بیهوشی موضعی، بیهوشی یخ و ارتعاش، که از ماساژ برای کاهش  این درد بی حسی استفاده می کند.

پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق مقدار کمی از سم بوتولینوم به پوست یا ماهیچه های شما استفاده می کند.

تعداد تزریق مورد نیاز بستگی به عوامل بسیاری، از جمله وسعت منطقه تحت درمان دارد. تزریق بوتاکس معمولا در مطب دکتر انجام می شود.

بعد از عمل(جراحی زیبایی صورت)

انتظار می رود فعالیت های عادی روزانه خود را درست بعد از این روند ادامه دهید و مشکلی نداشته باشید.

مراقب باشید، حتی به اندازه ، مالش و یا ماساژ مناطقی که بوتاکس شده است این کار می تواند بوتولینوم را در کل بدن پخش کند.

سوال های رایج در  زمینه تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

هر تزریق می تواند  درد داشته باشد، اما سوزن های مورد استفاده برای تزریق بوتاکس بسیار کوچک هستند، بنابراین درد معمولا کم است.  این  ناحیه  را می توان با یک کرم بی حس کننده های موضعی و یا  کمپرس آب سرد 10-20 دقیقه قبل از تزریق  بی حس کرد. بنابراین شما ممکن است درد زیادی در صورت خود احساس نکنید.

چند بار تزریق بوتاکس را  می شود انجام  داد؟

در حالی که این سیگنال به طور موقت سیگنال ها را از عصب به عضلات مسدود می کند، تزریق بوتاکس در نهایت از بین می رود و این سیگنال ها دوباره شروع به حرکت می کنند. اکثر پزشکانی که بوتاکس را اداره می کنند، موافق هستند که درمان معمول بوتاکس باید تا 3 تا 4 ماه طول بکشد.

چگونه بوتاکس تزریق می شود؟

اجتناب از تزریق در نزدیک چشم

مقدار حجم / دوز تزریق را حداقل تا جایی که ممکن است حفظ کنید.

سم بوتولینوم را بیش از 1 سانتیمتر بالای ابرو مرکزی تزریق نکنید.

محل را بیش از 1 سانتیمتر بالاتر از لبه فرعی استخوان  چشم  قرار دهید.