جراحی زیبایی صورت

آیا می خواید تزریق ژل را امتحان کنید؟

پرکننده های تزریق کردنی می توانند چهره شما را را جوان تر کند قبل از ینکه سوزن را در پوست خود بچرخانید برای هر نوع پرکننده ای ابتدا از معایب و مزایا آن اطلاع یابید که ژل چه مزایایی دارد.

آیا مطمئن هستید که می خواهید از یکی از انواع تزریقات صورت استفاده کنید؟اگر بخواهیم برای جوان سازی نگاهی به ژل ها بیاندازیم شما بدون عمل جراحی زیبایی صورت و بدون هیچ بیهوشی و بدون استفاده از چاقو جوانتر می شوید

این خصوصیت ما را به این فکر می برد که از تزریق ژل استفاده کنیم  و آن ها را امتحان نماییم.جای تعجب دارد که در طی پنج سال گذشته روش های غیر جراحی مانند تزریق بوتاکس و تزریقات ژل از محبوب ترین روش ها برای زنان در دهه 20 و اوایل دهه 30 می باشد این دو رده سنی در حدود نزدیک به 45 درصد از این روش ها را برای جوان سازی استفاده می کنند.این نوع تزریقات یکی از پر طرفدارترین روش در بین جوامع پزشکان آمریکایی می باشد.استفاده از این نوع تزریقات یک روند کامل و طبیعی و درست برای جوانسازی است و احتمالا ادامه خواهد داشت چونکه جایگزین مناسبی برای کرم های ضد چروک و ضد پیری است.

در ادامه از تزریق ژل برای شما صحبت خواهیم کرد.

تزریق ژل برای جوانتر کردن پوست

 براثر گذشت زمان و تغییرات سلولی و آناتومیک پیر شدن صورت  اتفاق می افتد و در نتیجه باعث کاهش حجم بافت نرم می شود. با ظهور فن آوری های جدید، پزشک با توجه به استفاده از پرکننده های پوستی، این تغییرات را  می تواند کنترل کند. پرکننده های پوستی حاوی اسید هیالورونیک (ژل‌ )پرطرفدارترین و غیر دائمی ترین مواد تزریقی در دسترس برای پزشکان امروز برای اصلاح نقص های بافت نرم در صورت است. این ماده یک جایگزین مؤثر، غیر  مضر و جایگزین جراحی زیبایی صورت برای اصلاح نقایص خطوط صورت است که به دلیل توانایی بسیار زیاد آن برای پر کردن خطوط چهره استفاده می شود. پدیده پیری با تحریک آرایه ای از تغییرات حجمی میکروسکوپی و ماکروسکوپی، بر چهره انسان تاثیر می گذارد. این تغییرات با اثر گرفتن از سه دلیل اصلی  جاذبه زمین ،  وجود چربی زیر پوست ، عادت های بد و عوامل محیطی تشدید می شود. دیدگاه های متفاوتی برای تعریف زیبایی وجود دارد آن هم  بدون در نظر گرفتن نژاد، ملیت یا سن. وجود منحنی ها، خطوط، ابعاد و نسبت های خاص برای ایجاد هماهنگی و ایجاد یک چهره جذاب انجام می شود. در گذشته، تکنیک های جراحی در زمینه جوان سازی صورت  انجام می گرفت.روش های جراحی زیبایی صورت وقتی که استفاده میشد یکی از معایبی که داشت این بود که گاهای حجم صورت را کاهش می داد.

جراحی زیبایی صورت

اسید هیالورونیک (ژل‌ ) اولین بار توسط دو دانشمند آمریکایی در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک کشف شد:گلیکواسامینو گلیکان و معاونش جان پالمر در سال 2002 به این اکتشاف رسیدند. در سال 1934 آنها توانستند این ماده را از طنز  زجاجیه  گاو جدا کنند و بعدها آن را “هیالو” نامیدند و در ترکیب آن اوره و قند وجود دارد. اصطلاح هیالو از واژه یونانی به معنای شیشه ای است که دقیقا ظاهر شفاف و شیشه ای آن را توصیف می کند. بعدا HA  برای ثبت اختراع اولین بار توسط Endre Balazs به کار گرفته شد(Balazs and Denlinger 1989) از این ماده به عنوان یک جایگزین برای سفید تخم مرغ در محصولات نانوایی  استفاده کردند. در 50 سال بعد از ان اختراع، او به عنوان متخصص در HA شناخته شد و اکثر اکتشافات مربوط به این اسید به او نسبت داده شده است. در طول دو دهه گذشته، HA(تزریق ژل) در جراحی چشم، ترمیم  زخم، و برای درمان مفصل آرتروز از طریق تزریق زانو به منظور کمک به حرکات آن و به علت خواص هیدراتاسیون و خواص روانکاری آن، به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. با پیشرفت در بیوتکنولوژی، در چند سال گذشته این ماده به اندازه های مختلف مولکولی تبدیل شده است. در حال حاضر، HA (تزریق ژل)به طور گسترده ای برای اهداف زیبایی استفاده می شود و شهرت  آن به شبب از بین بردن چروک های صورت آن هم با بهترین کیفیت می باشد.

این پلیمر، همچنین به نام هیالورونان شناخته می شود، غنی ترین گلیکواسامینوگلیکان موجود در پوست انسان است به عنوان مولکول های سطح سلولی و در ماتریکس خارج سلولی در پوست،  زجاجیه چشم، مفاصل و عضلات یافت می شود.. این  مولفه از اجزاء  در تمام بافت همبند پستانداران  وجود دارد و مسئول رساندن  آب به پوست می باشد و حجم آن را به همراه دارد در عین حال که اتصال کلاژن و الاستین یک ماتریس حمایتی و محافظ  برای ساختار پوست می باشد. HA یک پلیمر biopolymer طبیعی است که خاصیت گونه یا بافت را نشان نمی دهد. اگر از کشت میکرب در ازمایشگاه ، حیوانات یا انسان حاصل شود ساختار آن یکسان است. این یک جزء ضروری از ماتریکس خارج سلولی از تمام بافت های حیوانی بالغ است.

جراحی زیبایی صورت

پرکننده های پوستی

دانشمندان و پزشکان  جراحی زیبایی صورت به طور مداوم به دنبال پرکننده ایده آل پوست می روند. این پرکننده ایده آل باید ایمن و موثر ,غیر مضر برای بافت زنده، آسان برای توزیع و ذخیره، و نباید آلرژی ساز باشد. علاوه بر این، باید هزینه کم، پایداری قابل قبول داشته باشد. و در صورت لزوم طریقه اجرای آن آسان  باشد.پرکننده های پوستی HA (ژل )خیلی از این ویژگی های ایده آل را دارد.

پرکننده های HA(ژل ها ) به راحتی می توانند هر زمان که پزشک لازم می داند با تزریق هیالورونیداز(هیالورونیداز یک آنزیم پروتئینی محلول است که در محل تزریق موضعی عمل می کند تا HA را تجزیه و هیدرولیز کند)  از منطقه مورد نظر با موفقیت برداشته شوند.

این ویژگی های مهم در  تزریق های لوازم آرایشی مبتنی بر اساس HA باعث شده که در سال 2006  محبوب ترین  و دومین روش غیر جراحی زیبایی صورت در بین زنان او سومین روش محبوب مردانه باشد.

تزریق ژل برای چه موارد استفاده می شود.

1-خط اخم(بین پیشانی و ابرو)

خطوط متقارن بین ابروهایی که به وسیله عمل عضلانی طولانی مدت از supercilii corrugator و عضلات procerus توسعه می یابند به خوبی به درمان با  ژل پاسخ می دهند. با این حال، در مواردی که بیمار دارای حفره های عمیق گلیکولار باشد، می توان از پرکننده های HA استفاده کرد . توکسین بوتولینوم و پرکننده های پوستی بهترین نتایج را برای درمان این منطقه تولید می کنند. مهم است که لانه سازی پرکننده HA با تکمیل بیش از حد کامل شود. علاوه بر این، این منطقه بسیار حساس به انسداد عروق خونی است. بنابراین، پرکننده ها باید به طور سطحی به منظور کاهش خطر نروزی پوستی به حداقل برسند.

2- خطوط پیشانی

خطوط افقی پیشانی، نقص حاصل از فعالیت پویا عضلات فرونتالی است. چین و چروک در این منطقه می تواند پویا یا غیر پویا باشد. برای اهداف درمانی، مهم است که بین این دو متمایز شود. چین و چروک پیشانی غیر پویا که عمدتا مجر به از دست دادن حجم بافت زمینه ای میشود. تزریق به صورت سطحی از طریق روش سوراخ کردن پوست می باشدسوراخ بدون تغییر بیش از حد، پرکننده های HA می تواند نتایج زیبایی را ارائه دهد.

3- مناطق پرخطر

چین و چروک اطراف چشم عمیق تر واجد شرایط خوب به درمان با پرکننده های پوستی HA (تزریق ژل)با استفاده از نخ خطی رتروگراد یا روش سوراخ سریال از طریق یک سوزن 32 سنج می باشند و به این روش پاسخ مثبت تری می دهند. ماهیت ظریف پوست در این منطقه نگرانی اصلی است. علاوه بر این، با توجه به پیچیدگی عروق غضروفی سدرمال، این ناحیه بسیار مستعد ابتلا به کبودی شدید است.

4-گونه ها و شکاف های بینی

در حال حاضر حجم داشتن گونه یکی از مواردی است که در جوان سازی صورت نقش مهمی دارد. با گذشت زمان، مثلث صورت یک چهره جوان که در آن  نوک چانه تغییر می کند، و حجمی که در وسط چهره بود، حرکت می کند گذشت زمانی که پزشک جراحی زیبایی صورت فقط خطوط را برای بازسازی و جوان سازی ظاهر انجام میداد.

در حال حاضر، گونه ها و مناطق اطراف آن با تزریق پرکننده های پوستی HA، به ویژه فرمول های قوی تر از قبیل Perlane یا Ultra Plus از طریق سوراخ کردن سریال یا یا تکنیک نخ خطی نازک در غشاء میانی پوست  انجام میشود که این کار از بین بردن چین و چروک بی نهایت موثر است. با کشیدن چهره و پد های چربی گونه از دست رفته، اصلاح می شود و جوان تر دیده می شود.توسط حجم دهنده گونه و از دست رفته پد چربی گونه ای، نه تنها برابر نازولابیال اصلاح است، اما، علاوه بر این، یک جوان سازی کلی صورت به دست می آید. چهره جوانتر و  فربه تر می شود. این روش نیاز به زمان کمتری دارد و شایع ترین عارضه جانبی کبودی و حساسیت به لمس  می باشد.,که ممکن است تا 14 روز طول بکشد.

-5منطقه اطراف دهان

خطوط ریز در ناحیه دهان به علت حرکت تکراری ناشی از عضلات  زیرین مانند شستشو لب, هنگام سیگار کشیدن یا مکیدن از طریق نی  ,غنچه کردن لب به وجود می آید. این خطوط  ریز را می توان با تزریق پرکننده های HA ( تزریق ژل) با یک سوزن 33 درجه ای درمان کرد.

6-لب ها

یکی از مناطق مورد نیاز برای تقویت بافت در بیماران جوان و سالم لب هاست. از زمان های قدیم، لب های کامل نماد زرق و برق و حساسیت، به ویژه در زنان است. لب ها یکی از ویژگی های زیبای کلیدی  در قسمت پایینی صورت هستند. لب ها نیز تحت تاثیر روند پیری قرار می گیرند. لبها از نظر شفافیت و  پر حجم بودن، و به همین ترتیب شکل آناتومیک و نسبت زیبایی مورد انتظار خود را از دست می دهند. آنها باریک، رنگ پریده، و مسطح می شوند. HA ها(ژل ها) پرکننده ایده آل هستند تا جلوه ای که از دست داده اند را دوباره جبران کند و زیبایی ظاهری دلخواه لب ها را به خوبی و متناسب ایجاد کند. مهم است که با دقت با بیمار مشورت کنید تا بفهمید آیا میخواهد لب های خود را به ظاهر قبلی خود بازگرداند یا بخواهند متفاوت و ظریف تر باشد.برای این کار از تکنیک Anterogradeاستفاده می شود  در این تکنیک مجددا مرز ورمیلیون را ایجاد میکند که یک خط طبیعی می باشد. استفاده از فرمول های قوی تر نتایج طولانی تر فراهم می کند.

-7 خط فک

شکل ظاهری یكی از جنبه های مهم اصلاح کلی زیبایی صورت است. حرکت لایه چربی گونه به سمت پایین از  و تحلیل استخوان تولید ناحیه ای توخالی ناخواسته می کند و شلی پوست در وسط مرز فک پایین که در آن پیری آشکار می شود. پرکننده های HA ( تزریق ژل )مواد عالی برای تغییر شکل و جوش انداختن اندام های فک و سفت کردن بافت های فرسوده و جوان سازی این قسمت از بدن باشند. پرکننده های پوستی HA در این ناحیه از طریق سوراخ کردن و تکنیک های خطی نازک تزریق می شوند. این مواد ایمن و موثر برای درمان سقوط ژول با حداقل عوارض جانبی است.

8- چین چانه

بیان احساسات بیش از و تغییرات مورفولوژیکی می تواند باعث ایجاد یک چین ناخوشایند در چانه شود. از آنجا که از دست رفتن کلاژن پوستی و لایه های چربی زیر  پوستی به این نقص  افزوده می شود، بیماران این نقص را بسیار ناخوشایند می بینند. پرکننده های پوستی HA یک اثر درمان موفق و پایدار برای این منطقه می باشند که  برای درمان این نواقص با حداقل عوارض جانبی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری و توصیه

ژل ها با سابقه کمترین عوارض و موثر بودن در حال حاضر جز، محبوب ترین مواد پرکننده های پوستی می باشند. این محبوبیت همچنان افزایش می یابد، زیرا جمعیت سالخورده گزینه های مناسب برای اصلاح علائم پیری بدون جراحی زیبایی صورت را جستجو می کند. استفاده از این پرکننده ها توسط  پزشکان جراحی زیبایی صورت حرفه ای  یک درمان مؤثر و ایمن برای مدیریت این بیماران است.